Poznej chutě světa: Maďarsko


12.1.2022

Vydejte se s námi do země lázní, vína, ostrých jídel a specifického jazyka!!

 

Pro víkend od 15.1.2022 do 16.1.2022* jsme se nechali inspirovat zemí, kterou většina z nás dobře zná. Je to země, jejíž kuchyně hraje červenými tóny papriky, vepřového masa a nejrůznějšími pikantními pochutinami…Ať už jste však Maďarsko poznali jako návštěvníci tamních lázní či jako projíždějící “dovolenkáři” směrem do Chorvatska, jeho výrazná kuchyně je úzce spjatá právě s tou českou. Vždyť kdo by si dokázal představit tradiční české pokrmy bez guláše či kuřecího perkeltu a nabídku rychlého občerstvení na koupališti bez langoše? Maďarská kuchyně má hodně co nabídnout, a tak jsme se jí nechali inspirovat.

Těšit se tak můžete rovnou na tři hlavní jídla (jemně pikantní – pikantní), a to na “TOKÁNY” pravý maďarský hovězí tokáň s tarhoňou, „HORTOBÁGYI PALACSINTA“ slané palačinky plněné mletým masem v paprikovo-smetanové omáčce a na „TÖLTTÖT KÁPOSZTA“ zelný list plněný mletým masem a rýží v rajčatové omáčce s pečivem. Jako sladkou tečku si poté můžete vychutnat lahodný a nadýchaný krémeš, který příjemně pohladí Vaše rozžhavené chuťové buňky.

Na naši nabídku se můžete podívat zde.

 

Víte, že v hlavním městě Maďarska můžete navštívit ruinové hospůdky, tzv. ruin pubs, které se staly doslova fenoménem? Jde o podniky, které byly vybudovány z ruin velkých domů s malebnými pavlačemi a skrytými dvorky. Můžete si tam tak vychutnat nejen nějaký dobrý drink či jídlo, ale především úžasnou atmosféru s nádechem historie, které tyto stylové podniky nabízejí.

 

Těšíme se na Vás / Szeretettel várunk benneteket

*nebo do vyprodání zásob

 

Aktuality a akce

Zobrazit všechy aktuality