Poznej chutě světa: Rakousko


25.1.2022

Zavítejte s námi do země velikánů klasické hudby, marcipánových pralinek, a rozsáhlého bílého pohoří s nespočtem lyžařských středisek a turistických tras!!

 

Pro víkend od 29.1.2022 do 30.1.2022* jsme se nechali inspirovat zemí, se kterou nás spojuje nejen 460,3 km společné státní hranice, ale která je pro Čechy především oblíbenou destinací pro zimní i letní aktivní dovolenou. Je to země, jejíž kuchyně je plná řízků, uzenin, nejrůznějších knedlíků a samozřejmě také mnoha sladkých pokušení.

 

Těšit se můžete až na šest lahodných ochutnávek z této rozmanité země – 2 druhy polévky, 2 druhy hlavního chodu a 2 druhy dezertu.

Základem polévek je dobře známý hovězí vývar, ale proč si jej nedopřát v rakouské variantě s celestýnskými nudlemi jako “Frittatensuppe” nebo s tradičním špekovým knedlíkem “Speckknödelsuppe”? Jako hlavní chod pak nesmí chybět obrovský vídeňský řízek “Wiener Schnitzel” s vídeňským bramborovým salátem, nebo oblíbené vegetariánské jídlo sýrové špecle “Käsespätzle” s listovým salátkem. Jako sladkou tečku si poté můžete vychutnat tradiční Sacherův dort “Sachertorte” nebo oblíbený císařský trhanec “Kaiserschmarrns jablečným pyré a vanilkovou zmrzlinou.

 

Na naši kompletní nabídku se můžete podívat zde.

 

Víte, že jednou z nejznámějších hor Rakouska je Dachstein? Nachází ve výšce 2 995 m.n.m. a turisty láká především svými atrakcemi. Na hoře najdete ledový palác, nebeskou stezku Sky Walk, visutý most s výhledem na nejvyšší hory Rakouska či schody do prázdna.

 

Těšíme se na Vás 

*nebo do vyprodání zásob

 

Aktuality a akce

Zobrazit všechy aktuality