O nás

Lidečko leží v malebném údolí říčky Senice na pomezí Vizovických vrchů a Javorníků. Část katastru obce leží v CHKO Beskydy.

Penzion Čertovy skály je ideálním místem pro aktivní pohyb i zasloužený relax. Náš penzion je dokonalým výchozím místem. Dle své nálady můžete vyrazit poznávat hluboké lesy Javorníků nebo skalnaté vrcholky Vizovických vrchů, případně šlápnout do pedálů a objevovat zákoutí cyklostezek BEVLAVA či Bečva. Případně vyrazit o kousek dál poznávat rozkvetlé bělokarpatské louky a pohádkové prostředí Gabry a Málinky.

Penzion Čertovy skály Lidečko má za sebou takřka 30letou tradici v poskytování služeb stravování a ubytování na Valašsku.

Zpátky do minulosti

Budova a celý areál byl vybudován na přelomu let 1989–1990 v tzv. akci Z. Na stavbě se tak tehdy podílela celá řada dobrovolníků z naší obce, i proto má k tomuto místu doposud výrazný citový vztah celá řada místních občanů a budoucnost tohoto objektu jim není lhostejná.

Projekční práce tehdy prováděl státní podnik Barumprojekt, projektová a inženýrská organizace Gottwaldov. Investorem bylo tehdejší MNV Lidečko.  V minulosti bylo toto místo známé jako Motorest Čertovy skály. Nabízelo ubytování pro turisty, rekreanty a rodiny s dětmi, později bylo přízemí vyhrazeno pro ubytování pracovníkům stavebních firem. Motorest Čertovy skály provozoval restauraci, zajišťoval oslavy, svatby a vůbec byl oblíbeným místem pro setkávání. Pevně věříme, že jím bude zase a že toto místo opět zažije své dny slávy.

Obec Lidečko provozovala celý objekt včetně služeb do roku 1996, poté nechala celý objekt pronajmout a vložila jej do rukou jiných provozovatelů.

Současnost a naše budoucnost

Obec Lidečko v roce 2018 naznala, že tento objekt potřebuje výraznou a zásadní rekonstrukci, proto celý objekt uzavřela a pustila se do kompletní rekonstrukce. Při rekonstrukci byly stanoveny jasné cíle –  zajistit moderní a efektivní provoz, který bude splňovat dnešní kritéria penzionu s maximálním pohodlím pro ubytované i návštěvníky. Samozřejmostí bylo efektivně vyřešit hospodárnost budovy. V neposlední řadě jsme dbali na to, aby byla celá budova designově zajímavá. Z výše uvedených důvodů jsme proto důsledně vybírali profesionály. Projektovou dokumentaci připravila brněnská společnost A77 pod vedením IngA. Zdeňka Bureše. Při budování interiéru jsme spolupracovali s IngA. Alenou Maňákovou. Rekonstrukci obec započala v roce 2019 a opět za ní stojí celá řada místních lidí, vedení obce, radních i zastupitelů, kteří rekonstrukci i následnému provozu dobrovolně věnovali celou řadu bezesných nocí.

Penzion Čertovy skály bude otevřen po tříleté rekonstrukci v nelehkém roce 2021. Stejně jako v minulosti bude poskytovat ubytování, stravování a nově i wellness služby i procedury. V roce 2022 bychom rádi otevřeli v přízemí bistro s letní terasou a spolu s tím upravili i okolní zeleň a taneční kolo.

Obec Lidečko v roce 2021 dokončila generální rekonstrukci bývalého motorestu a celá budova uvnitř i zvenku se proměnila v Penzion Čertovy skály. Věřím, že všichni, kdo náš penzion navštíví budou spokojeni a rádi se vrátí. Penzion slouží k odpočinku, relaxaci, posezení u dobrého jídla s výhledem na chráněný přírodní útvar Čertovy skály, podle kterého nese budova svůj název.

Těšíme se na Vás a přejeme pěkně prožité chvíle u nás v Lidečku.

Ing. Vojtěch Ryza, starosta obce Lidečko

Aktuality a akce

Zobrazit všechy aktuality